ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 15:56

Kayak sezonu "raftingle" açıldı


Palandöken Kayak Merkezi'nde yeni sezonun açılışı sporcuların kar üzerinde rafting gösterisiyle yapıldı.
Kar kalınlığı 65 santimetre olarak ölçülen Palandöken'de kayak sezonunun açılışı için tören düzenlendi. Dedeman Otel önünde düzenlenen programa, Vali Ahmet Altıparmak, atlı kızakla geldi.
Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu İl Temsilciği tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, 10 sporcu kar üzerinde rafting yaptı. Ellerinde küreklerle botla kayan sporcular, protokolü selamladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kulüplerden minik sporcular da kayak gösterisi yaptı.
Vali Altıparmak, burada yaptığı konuşmada, 2013-2014 kayak sezonunu bugün başlattıklarını belirterek, her ne kadar bazı otellerin önceden başlamış olsa dahi bugün kendilerine ait olan tesislerin açılışını yaptıklarını söyledi.
Bütün tesislerin bakımlarının yapıldığını ve kayak için hazır olduklarını vurgulayan Altıparmak, "Yeni sezona hazırız. Dünyanın sayılı tesislerine sahibiz. Palandöken önceden biraz çok başlıydı. Bu sene inşallah tesisleri Özelleştirme İdaresi'ne devredeceği. Tek yönetimde gerekli masrafları, ihtiyaçları da giderecek şekilde yapılanmayı tamamlıyoruz. Önemli bir mesafe kat ettik. Yakın zamanda bu devir gerçekleşecek. Daha güzel, daha konforlu bir alana sahip olacağız" diye konuştu.
Kayak merkezinde faaliyet gösteren otellerde istenilen konforun sağlandığını ifade eden Altıparmak, "Bütün kayakseverleri farklı bir tat almak için bekliyoruz. İlk defa gelecekler için de ayrı bir güzellik olacak. Palandöken'in farklı bir özelliği var. Kayak var, mükemmel tesisler var, dünyanın sayılı ödül almış otellerine sahibiz" dedi.
Alternatifi çok fazla kayak pistinin bulunduğunu vurgulayan Altıparmak, şunları kaydetti:
"Havalimanı 20, şehir merkezi 5 dakika. Kayaktan sonra kentte her türlü ihtiyacını karşılama, eğlenme imkanı bulacağı bir yer. İnşallah bu sene gelen misafirlerimiz için çok farklı alternatiflerimiz var. Örneğin kayak yapıp sıkılanlar için off-road kulübümüz hazır. Onlar off-roadı hem öğretecekler hem de tattıracaklar. Kurs verme imkanı da var. Aynı şekilde el sanatlarıyla ilgili birtakım kurslar olacak. Arzu edenlere atlı kızak hizmeti, at safari ve ciritle ilgili birtakım çalışmalar var."
Polonya, Hollanda, Ukrayna, Rusya'dan yoğun şekilde turist beklediklerini belirten Altıparmak, "Ama tek yönetime tek ele kavuştuğu zaman ben inanıyorum ki daha iyi reklam yapabileceğimiz, gelenin memnuniyetini daha iyi sağlayabileceğiz. Müzelerin açılış saati ve benzeri hususları aynı şekilde turistlerin yararlanacağı şekilde dizayn ediyoruz" şeklinde konuştu.
Açılışın ardından, yerli ve yabancı turistler kayak, kızak ve snowboard yaptı. Kayak antrenörü Caner Burmabıyık'ın, "Rex" isimli köpeğiyle kayak yapması dikkati çekti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER