ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 19:43

Kavuran: İftara yetişmek için trafik kurallarını ihlal etmeyelim

Kavuran: İftara yetişmek için trafik kurallarını ihlal etmeyelim


Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, vatandaşların iftar saatine yetişmek için bazı trafik kurallarının ihlal ettiğini söyledi. Ramazan ayında ölümlü trafik kazalarının arttığına dikkat çeken Kavuran, oruçlu sürücülerden trafik kurallarına uyma konusunda daha da özenli olmalarını istedi.

        Ahmet Dursun Kavuran, yaptığı açıklamada, oruç tutan sürücülerin trafikte daha dikkatli olması gerektiğini söyledi. Oruçlu sürücünün kan şekerinin düştüğünü, dikkatinin dağıldığını ve biraz daha agresifleştiğine değinen Kavuran, "Oruçlu vatandaşlarımız mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmaları, normal zamanından biraz daha erken yola çıkmalarını, eğer araçları ile yola çıkacaklarsa her iki saatte bir dinlemelerini ve ellerini yüzlerini yıkamalarını öneriyorum." dedi.

        Bu yıl Ramazan ayında meydana gelen ölümlü trafik kazası sayısında önceki yıllara oranla artış olduğunu vurgulayan Kavuran, "Trafik kuralları, bizim güvenle gideceğimiz yere varmak için konulmuştur. Bu kuralları çiğneyerek kendimizin ve başkasının hayatını tehlikeye atıyoruz. Vatandaşlarımız Ramazan ayında oruç tutuyorlarsa, araçlarını kullanmasınlar, eğer kullanacaklarsa trafik kurallarına uygun dikkatli ve daha iyi bir şekilde araçlarını kullanmaları gerekiyor." ifalerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER