ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:48

"Kavranoğlu Zirve Üniversitesi’ni ziyaret etti"

"Kavranoğlu Zirve Üniversitesini ziyaret etti"


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Zirve Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Üniversite’yi gezen Davut Kavranoğlu, üniversitenin teknolojik açıdan pek çok imkana sahip olduğunu, bu imkanların diğer üniversitelerde çok sık rastlanmadığını vurguladı. Kavranoğlu, “Zirve Üniversitesi, yeni yapılanmış olmasına rağmen gelişmiş teknolojisi, bilim ve sanayi ile yürüttükleri projelerde pek çok başarı sağlamıştır. Böylesine gelişmiş üniversitelerde yetişen gençlerimiz, bizleri geleceğe daha umutla baktırıyor.” dedi.

Türkiye’de yer alan, eğitim ve öğretim veren üniversitelerin bilimsel ve akademik çalışmalarının, ülke ekonomisinin birer parçası olması gerektiğinin altını çizen Kavranoğlu, memleketin neye ihtiyacı varsa, akademisyenlerin ve üniversitelerin bunlara destek olması gerektiğini kaydetti.

Gaziantep halkının, girişimcilik konusundaki üstün başarısının örnek alınması gerektiğine dikkat çeken Kavranoğlu, “Denizi olmayan bir şehirde Zirve Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümü'nün yer alması, Gaziantep halkının girşimciliğinin göstergesidir. Girişimcilik anlamında farkındalık yaratmak oluşturmak gerekir.” diye konuştu.

Zirve Üniversitesi’nin, sürekli bilimsel çalışmalar içerisinde yer aldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Adnan Kısa, Gaziantep sanayisiyle Fıstık Çıtlatma Projesi, Dokunmamış Kumaş Nanoteknoloji Merkezi, Elyaf Üretim Projesi ve Denizcilik Eğitim Projesi yürüttüklerini söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER