ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:39

Katil zanlısı pişmanlık notu yazmış


İzmir'in Gaziemir ilçesinde, annesi ve anneannesini başlarına merdaneyle vurarak öldürdüğü ileri sürülen A.S.'nin, bir araba içinde intihar girişimde bulunduğu ve pişman olduğunu söyleyen bir not yazdığı belirlendi. A.S.'nin önce anneannesini, daha sonra ise araya giren annesini öldürdüğü iddia edildi.

Olay, 80 Sokak 27 numarada dün meydana geldi. Yaklaşık bir haftadır haber alamadıkları komşuları 56 yaşındaki Havide Sarıkaya ve annesi 81 yaşındaki Düriye Atağan'ın yaşadığı evden ağır kokular gelmesi üzerine mahalle sakinleri polise haber verdi. Eve giren polis, Sarıkaya ve Atağan'ın cesetleriyle karşılaştı. Polisin incelemesinde, iki kadının başlarına merdaneyle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Yaklaşık bir haftalık olan cesetlerin çürümeye başladığı, evde en son Sarıkaya'nın oğlu, A.S.'nin bulunduğu tespit edildi. Polis ekipleri A.S.'nin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.

A.S.'nin, cinayetleri işledikten sonra aralıklarla kontrol için eve geldiği ve en son pazar günü çıktıktan sonra evden yükselen müzik sesinin kesildiği öğrenildi. Şahin Tepesi mevkisinde, oturduğu evin yakınlarında kiraladığı otomobilde hareket halinde olduğu tespit edilen A.S. takibe alındı. Kırmızı ışıkta otomobili durdurması üzerine harekete geçildi. Arabanın ön ve arkası, sivil polis araçlarıyla kesildi. Otomobilin kapılarını kilitleyerek yanında bulunan piknik tüpünün gazını açan A.S., çok miktarda hap içerek intihar etmek istedi. Otomobilin kapılarını açan ekipler, A.S.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Götürüldüğü hastanede yapılan tetkiklerde çok miktarda hap içtiği belirlenen A.S. tedaviye alındı. Arabasında yapılan aramada ise pişman olduğunu anlattığı bir not bulundu. Zanlının, borç para vermemesi yüzünden tartıştığı anneannesi Düriye Atağan'a merdaneyle vurmaya başladığı, daha sonra ise araya giren annesine de vurarak öldürdüğü öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER