ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 15:30

Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi toplu açılış töreni

Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi toplu açılış töreni

Nevşehir'de, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi törenle açıldı.


Kapadokya İl Özel İdareleri ve Belediyeler Birliği tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkıları ile yapımı tamamlanan Nevşehir Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayınla katıldığı törenle hizmete kazandırıldı.
Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Sulusaray beldesinin İçmece mevkiinde toplam 655 bin metrekarelik bir alanda yapımı tamamlanan Nevşehir Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi açılışına Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, Belediye Başkanı Hasan Ünver ile kurum müdürleri katıldı.
Açılış töreni öncesi konuşan Vali Ceylan, yaşanılan çevrenin en iyi şekilde korunmasının önemini vurguladı. Ceylan, "Çevrenin korunması ve karşı karşıya kalacağı tehlikenin de önlenmesi devlet olarak bizlerin, halkın ve bizzat toplumun önemli görevleri arasında yer almaktadır. Çevre alanında önemli bir sorun olan katı atıklar, bugüne kadar sadece Nevşehir'de değil, birçok şehrimizde yıllarca vahşi depolama sistemi depolanmıştı" diye konuştu.
Konuşmanın ardından protokol üyeleri tarafından, '5 Haziran Dünya Çevre Günü' kutlamaları kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödül verildi.
Tesisin açılışı, telekonferans sistemiyle bağlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vali Ceylan ve öteki yetkililer tarafından yapıldı.
Tesiste, Nevşehir'in yanı sıra 22 belediyenin, günde yaklaşık 250 ton katı atığının değerlendirileceği belirtildi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER