ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:02

Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin yeri uygun bulunmadı

Katı Atık Bertaraf Tesisinin yeri uygun bulunmadı


Samsun’un Kavak ilçesi Başalan Köyü’ne Samsun İç Bölge Belediyeler Birliği’nin talebi ile kurulması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin yeri, İl Özel İdaresi’nin karar organı olan İl Genel Meclisi'nce uygun bulunmadı.

Samsun İl Genel Meclisi Mayıs Ayı üçüncü birleşim toplantısı, Mustafa Karakurt’un Meclis Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda ilk olarak Samsun’un Kavak İlçesi Başalan köyü Hodoğlu mevkiine Samsun İç Bölge Belediyeler Birliği’nin talebi ile kurulması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili 1/500 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hakkında hazırlanan İl Genel Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu görüşüldü.

Sözkonusu raporda Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin Samsun’un Vezirköprü ilçesi ile bağlıları olan 4 belde belediyesine uzak olması, ilçelerden çıkacak katı atıkların nakliyesinin maliyetinin yüksek olacağı ve 2014 mahali idareler seçimi ile bazı belde belediyelerinin tüzel kişiliklerinin son bulacağı belirtilerek, projenin belirlenmiş yerinin yeniden gözden geçirilmesi ve daha uygun bir yer bulunması gerektiği belirtildi. Oylamaya sunulan komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER