ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 21:55

Katar Emiri'nden Gazze'ye yakıt yardımı


Katar Emiri Temim bin Hamad el Sani'nin, elektrik santrallerindeki yakıt sıkıntısını gidermek için Gazze'ye 110 milyon Katar riyali (30 milyon dolar) değerinde yakıt yardımında bulunulması talimatı verdiği bildirildi.
Katar resmi haber ajansı QNA'da yayımlanan haberde, Emir Temim'in, elektrik santralindeki yakıt sıkıntısını çözmek için 30 milyon dolar değerinde yakıt yardımı gönderilmesi kararı verdiği, yardımın, Gazze'deki Filistinlilerin sıkıntılarını hafifletmek amacıyla yapıldığı ve Katar'ın Gazze halkıyla arasındaki kardeşlik bağlarına verdiği değerin göstergesi olduğu aktarıldı.
Geçen aylarda Gazze elektrik santrallerinin faaliyetinin yakıt sıkıntısı nedeniyle durmasının ardından, Katar 115 milyon Katar riyali (31,5 milyon dolar) değerinde yakıt yardımı yapmıştı.
Katar Emiri Temim'in Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye ile telefonda yaptığı görüşmede, "Filistin davasındaki duruşumuz değişmedi. Katar, Filistin davasına ve Gazze halkına desteğini sürdürecektir. Bu, değişmez ilkemizdir. Biz bu şekilde terbiye gördük ve gelecek nesillerimize de bunu öğreteceğiz" ifadesini kullandığı bildirilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER