ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:05

Kastamonu'da 'Gül Devri Ev' sehnelendi


Kastamonu'da Aral Fen Dershanesi Eğitim Kurumları ve Fatih Üniversitesi Sanat Tiyatrosu'nca hazırlanan "Gül Devri Ev" adlı oyun sahnelendi. Kastamonu Halk Eğitim Merkezi konferans salonundaki oyunu, yaklaşık 800 kişi seyretti.

Sanat Ekibi Tiyatro Sorumlusu Aydemir Gültekin'in yazıp yönettiği oyun, Anadolu'dan İstanbul'a gelen iki üniversite öğrencisi üzerinden, günümüzün toplum yaşamını anlatıyor. İki perdeden oluşan oyun, üç zaman diliminde İstanbul, Anadolu, Mekke ve Medine'de geçiyor. Aynı kasabanın farklı köylerinde yaşayan ama aynı üniversiteyi kazanan Bekir ve Cafer'in İstanbul'a gelmesiyle başlıyor. Yurtlarda yer bulamayan ikili, ev aramaya koyulur. Küçük de olsa bir eve yerleşen Bekir ve Cafer, kirayı denkleştiremiyor. Bir yandan dersler, bir yandan İstanbul'da yaşamanın zorluklarıyla mücadele eden iki arkadaş, öte yandan aile içi sıkıntılarla da uğraşmak zorunda kalıyor. Cafer'in alkolik babasının eşine ve kızına uyguladığı şiddet, olayları daha karmaşık hale getiriyor. Bekir ve Cafer, olayların içinden nasıl çıkacaklarını düşünürken bir misafir kapıyı çalarak, kahramanları bin 400 yıl öncesine götürüyor.

Aral Fen Dershanesi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yalçın Karul, yaptığı açıklamada amaçlarının, öğrencilerinin sınav stresinden uzak bir gün geçirmesini sağlamak olduğunu belirterek, katılanlara teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER