ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 18:28

"Kasımpaşa ile Hasköy'ü tünel ile birleştiriyoruz"


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa - Hasköy istikametinde tünel yapıldığını ilk kez açıkladı. Projenin ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını belirten Erdoğan, "Siz tabi farkında değilsiniz. Siz şu anda biliyor musunuz, Deniz Hastanesi'nin altından Hasköy istikametinde bir tünel yapıldığını? Haberiniz var mı? Öyle sıkışık dar yerlerden değil, o tünelden inşallah Kasımpaşa ile Hasköy’ü birleştiriyoruz." dedi.

Okmeydanı'nda Okçular Tekkesi'nin açılışını yapan Başbakan Erdoğan burada yaptığı konuşmada vatandaşlara Haliç'te daha önce duyulmayan ancak çalışmasının devam ettiği bir proje hakkında bilgi verdi. Hasköy ile Kasımpaşa arasında tünel çalışmasının yapıldığını anlatan Erdoğan, "Haliç'in bu yakasında Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’nın olduğu bölgede, Hasköy’e kadar yeni bir sahil şeridi düzenliyoruz. Onun ihalesinin hazırlığı var. Siz tabi farkında değilsiniz. Siz şuanda biliyor musunuz, deniz hastanesinin altından Hasköy istikametinde bir tünel yapıldığını? Haberiniz var mı? Öyle sıkışık dar yerlerden değil, o tünelden inşallah Kasımpaşa ile Hasköy’ü birleştiriyoruz. Bunlar laf üretenlerin değil, iş üretenlerin yapacağı şeydir. Türkiye kalkındıkça, Türkiye büyüdükçe, hiç kuşkusuz bölge de bundan etkilenecek." ifadelerini kullandı.

Okmeydanı'ndaki tapu meselesi hakkında da konuşan Erdoğan, vatandaşlardan kentsel dönüşüme destek vermelerini istedi. Beyoğlu Belediyesi ve İBB'nin çalışmalarını yaptığını dile getiren Erdoğan, "Öyle zannediyorum ki bir törenle ilk defa 100-150 tapuyu sahiplerine vereceğiz. Süreç devam edecek. Ben diyorum ki, bizim kentsel dönüşüm programımız var. Türkiye’nin değişik yerlerinde bu projeyi yapıyoruz. Şu binaların hali ortada. Burada yaşayanlara bu binaları layık görmüyorum. Biz buradalarda modern binalar oluşturalım. Burada oturan kardeşlerimize hak sahiplerine buraları yıkıp yapana kadar kira bedellerini ödemek suretiyle yeni binaları hazırlayalım, ondan sonra gelip otursunlar. Şuanda bina istiyorum diyenler varsa onlara hazır elimizdeki binalardan vermek suretiyle bunu da çözüme kavuşturalım. Bir depremde bunun faturasını ağır öderiz. Bu binaların hiçbirinde plan proje statik yapılmamış. Bir yangın olduğunda sıkıntıları biliyorsunuz. Şuanda hazırlanmış bir Okmeydanı projesi var." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER