ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 12:38

Kasım-Aralık sayısı çıktı


Medya dünyasının nabzını tutan Cihan Medya Haber Dergisi'nin Kasım-Aralık sayısı bayilerde yerini aldı. Dergiye 'Turkcell Dergilik'in dijital raflarından ya da Turkcell'in Apple kullanıcılarına sunduğu platformdan ulaşılabiliyor.

Cihan Haber Ajansı bünyesinde hazırlanan Cihan Medya Haber Dergisi Kasım-Aralık sayısının kapağı ‘Medyanın Kanaat İmparatorluğu zayıfladı’ manşetiyle Gazeteci-yazar Ahmet Turan Alkan’la yapılan röportaj oldu. Alkan, Türk medyasının sorunlarından, darbe dönemine, Çamlıca’da yapılacak cami projesinden, Madımak olayına kadar birçok soruyu cevapladı.

NTV’nin deneyimli spikeri Oğuz Haksever ise dergiye verdiği demeçte, 2011 seçimlerinden önce NTV'de konuk ettikleri programın sonunda Başbakan ile Ruşen Çakır arasında yaşananlara temas etti. Haksever, yayında sadece 'peki' dediği için sosyal medyada ana avrat küfür yediğini de dile getirdi. Haksever, 28 Şubat süreciyle ilgili de şunları söyledi: "ATV Haber Merkezi'nde küçük bir leke 28 Şubat rüzgarının o tarafa da vurması oldu. Askerlerin etkisinde kalındı. Ayrıca Dinç Bey'in kendini bir tarafta olma durumunda hissetmesiydi. Bunu kendisi de söylüyor. 28 Şubat öncesi Çiller'den yanaydı grup. Mesela bir açık oturumda Mesut Yılmaz sinirlenmişti, önündeki krakerleri çatur çutur yiyerek sinirini krakerden çıkarıyordu. Bunu defalarca yayınlamak yanlıştı. Başarısızlık değil belki ama bana göre tatsızdı."

Dergide gazeteci Nazlıcak ile yapılan söyleşiye de yer verildi. ‘Demirel’e Zincirbozan’da iken avokado gönderiyordum’ başlığıyla yer alan haberde Ilıcak, ’12 Eylül Kazanında Bir Gazeteci’ adlı kitabına dair bilgiler verdi.

ABD’nin önde gelen medya organı Wall Street Journal (WSJ) Gazetesi’nin Okur Sayfası Editörü Timothy Lemmer’her gün kendilerine yüzlerce e-posta geldiğini, bunları ince eleyip sık dokuduktan sonra gazeteye en iyi şekilde yansıtmaya çalıştıklarını söyledi. Yaklaşık 29 yıldır bu görevi yapan Lemmer, izlenimlerini Cihan Medya Haber dergisine aktardı.

Cihan Medya Haber Dergisi’nde ayrıca, ‘Aziz Yıldırım tüzüğü 12 kere çiğnedi’ başlığıyla da Kemal Begin’le yapılan röportaja ve ‘Gazetelerin içeriği sadece gazetelerindir' sloganıyla yola çıkan 20 ulusal gazetenin yayımladığı deklarasyona televizyon kanallarının verdiği tepkiler de yer aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER