ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 17:22

Kaseinov'a, fahri hemşerilik beratı verildi


Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı ve Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nın Trabzon’da düzenlenmesi için büyük emek sarf eden Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düysan Kaseinov ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanı İlyas Demirci'ye fahri hemşehrilik beratı verdi.

        Düysan Kaseinov ve İlyas Demirci, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ziyaret etti. Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon Belediye Meclisi’nin şubat ayı açılış toplantısında verilen beratı almak için için Trabzon’a gelen Kaseinov ve Demirci’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gümrükçüoğlu, Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı ve Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nın kentin tanıtımına büyük katkı sağladığını söyledi.

        Trabzon’un büyükşehir olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlyas Demirci, ”Yaptığınız hizmetlerle Trabzon şehrine ve tarihi dokusuna gösterdiğiniz saygı ile atalarımızı ve milletimizi memnun eden, geleceğe ışıklar saçan o güzel projeleri burada bütün Türk dünyasının usta mimarlarına, şehircilerine göstermiş olmak bizim için çok büyük mutluluktu. Bizlere bu güzel ev sahipliğini yapmış olmanın yanı sıra Belediye Meclisince fahri hemşerilik beratı vermenizden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov ise her yerde Trabzon’un fahri tanıtım elçiliğini yapmaya gayret gösterdiğini belirterek, “Trabzon Belediye Meclisi’nin verdiği fahri hemşehrilik beratı benim için çok büyük bir onurdur. Dünyanın neresinde olursam olayım Trabzon’un tanıtımı için fahri elçilik görevi yürütüyorum. Trabzonlular artık benim kardeşimdir. Bu büyük mutluluğu bana yaşattığınız için Başkan Gümrükçüoğlu’na ve Trabzon Belediye Meclisi’ne minnettarlığımı sunuyorum.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER