ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:55

Kasaplara ve dönercilere Ramazan denetimi


Beşiktaş'ta, Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kasap ve dönercilerde denetimlerde bulundu. Denetimlerde eksik ve kusurlu bulunan iş yerlerine ceza kesildi.

İstanbul Valiliği Tarım İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Beşiktaş ve civarındaki kasap, dönerci ve büfeleri denetledi. Görevliler etlerin hijyenik olmasından, taze olup olmamasına kadar pek çok noktayı kontrol etti. Buzdolaplarının sıcaklık derecelerini ölçen ekipler, yönetmeliği iş yeri çalışanlarına hatırlattı. Bazı iş yerlerinde et kesim yerlerinin hijyenik olmadığını ve çöplerin orta yerde bulunduğunu tespit eden denetimciler yasa gereği tutanak tuttu. Buzhanelere de giren ekipler, mekanın tavanından çöp kovasına, et askılığından elektrik kablolarının uygunluğuna kadar pek çok noktayı kontrol etti.

Yapılan denetimi olumlu bulduğunu belirten Kasap Gökhan Güler, birkaç eksikliklerinin olduğunu kabul ederek, “Eksikliklerimizi en kısa zamanda yerine getireceğiz. Biraz ihmal. Başka bir şey değil.” dedi.

Birçok işletmeyi denetlediklerini anlatan denetimcilerden Pınar Çetinbaş, kontrol ettikleri başka bir işletme hakkında, “Büfenin soğuk havasına baktık. Tavanda küflenmeler vardı. Soğutucu sistemini kurmadığını gördük. Bununla ilgili tutanaklarımızı tuttuk. Gerekli işlemlerimizi yapacağız. 5990 sayılı kanunun gereğini yapacağız.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER