ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 13:26

Kasa hırsızları yakalandı


Trabzon’da içerisinde 270 bin TL, 3 bin Dolar, 651 Yuan ve 650 Riyal bulunan kasayı çalan 2 kişi yakalandı. Maçka ilçesi Coşandere köyünde S. Ş. isimli kişinin evinde içerisindeki 270 bin TL, 3 bin Dolar, 651 Yuan ve 650 Riyal bulunan kasanın 3 gün önce çalınmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince başlatılan çalışmada, dün yine ilçeye bağlı Yazlık köyü bölgesinde dağlık ve ormanlık alanda terk edilmiş vaziyette 34 PUF 95 plakalı araç ile çalınan kasa ve içerisinde 40 bin TL’le bulundu.

    Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekiplerince yapılan takip sonucu şüpheliler, A.Y. ve N.K.E.’nin Sürmene ilçesi şehir merkezinde oldukları bilgisine ulaşıldı ve yapılan operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin yapılan araç ve üst aramalarında da kasa içerisinden aldıkları 174 bin 25 lira, bin 300 Dolar, 651 Çin Yuan’ı e 650 Suudi Arabistan Riyali ele geçirildi.

    Şüphelilerin kiraladıkları araçlarla Trabzon’un Maçka ve Sürmene ilçesi ile Sinop, Erzincan, Kastamonu ve Ordu illerinin de aralarında bulunduğu birçok ilde önceden tespit ettikleri ev ve işyerlerine zorla girmek sureti ile çok sayıda hırsızlık olayı gerçekleştirdiği belirtildi.

    Maçka Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulurken, şüpheliler adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER