ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2014 Pazar 18:11

Kars'ta MERS virüsü paniği

Karsta MERS virüsü paniği

Kars'ta, hacdan döndükten sonra yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan bir kişi, MERS virüsü şüphesiyle gözlem altında alındı.


Selim ilçesine bağlı Kırkpınar köyünde ve geçen hafta hacdan gelen 84 yaşındaki A.A, yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle Kars Devlet Hastanesine başvurdu. A.A, MERS virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı.

Sağlık İl Müdürü Dr. Ümit Düğer, gazetecilere yaptığı açıklamada, şüphe dolayısıyla hastanenin acil servis bölümünde tedbir aldıklarını söyledi.

Hastada yapılan ilk değerlendirmede, "MERS virüsü olmayacağı" yönünde sonuç beklediklerini belirten Düğer, "Her ihtimale karşı tedbirimizi aldık" dedi.

Hastalık durumunda serin kanlı davranılması gerektiğini vurgulayan Düğer, "Bir hafta önce hacdan gelen hastamız yüksek ateş, öksürük ve kırgınlık şikayetiyle geldi. Her ihtimale karşı prosedürü başlatmak zorundayız. Bir saat daha takip edip, muhtemelen evine göndereceğiz" diye konuştu.

Öte yandan tedavi için acil servisi gelen hastalar da Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesine yönlendirildi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER