ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 09:47

Kars’ta Kurban Bayramı namazı coşkuyla eda edildi

Karsta Kurban Bayramı namazı coşkuyla eda edildi


Türkiye’nin doğusunda güneşin doğduğu şehir olarak adlandırılan Kars’ta namazı camileri dolduran cemaatlerle eda edildi.

Kars’ta sabahın ilk ışıklarıyla yaşlısıyla genciyle camileri dolduran Müslümanlar Kurban Bayram namazını huşu içerisinde eda etti. Her sene olduğu gibi bu sene de Ebu’l Hasan Harakani'nin kabrinin bulunduğu Evliya Camii binlerce Müslümanı ağırladı.

Bayram namazı kılınmasının ardından vatandaşlar birbirleriyle bayramlaştı. Harakani Vakfı Başkanı ve Evliya Camii İmam Hatibi Yavuz Uzgur, sabahın erken saatlerinde gerek Harakani Hazretlerini ziyaret gerekse bayram namazı için yurdun dört bir tarafından gelen Müslümanların ve İslam aleminin bayramını kutladı. Bayramın barış ve kardeşlik getirmesini söyleyen Uzgur, "Öncelikle bütün Müslüman aleminin Kurban Bayramını kutluyorum. Umuyorum ki bu bayram toplumlar arasında barış, kardeşlik ve mutluluk getirir, bütün hastalıkların sonu olur ve terörün bitmesine vesile olur.'' dedi.

Öte yandan bayram namazı sonrası bayramlaşan vatandaşlar kabir ziyaretleri ve ardından da kurbanlarını kesmek için evlerinin yolunu tuttu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER