ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 17:39

Kars'ta kardan heykel sergisi açıldı

Karsta kardan heykel sergisi açıldı


Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim Ana Bilim Dalı öğretim elemanı ve öğrencileri tarafından yapılan, 'Gönlümüzde Buz Tutan Sarıkamış Şehitleri' kardan heykelleri açıldı.

KAÜ'nün merkez kampüsü Sağlık Yüksekokulu yanında bulunan alanda, İş Kur’dan 10 işçinin desteği ve 30 kamyon karla, yaklaşık 2 hafta önce başlatılan çalışma ile oluşturulan, 'Gönlümüzde Buz Tutan Sarıkamış Şehitleri' kardan heykelleri açılışına, KAÜ Rektör Yardımcısı Prf. Dr. Hidayet Metin Erdoğan, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Zeki Gürcan ve heykelin yapılması için emek harcayan, KAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim Ana Bilim dalını öğretim elemanı Uğur Özen ile öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören katılımcıların 'Gönlümüzde Buz Tutan Sarıkamış Şehitleri' kardan heykelleri üzerindeki bayrağı açmaları ve 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Zeki Gürcan’ın Uğur Özen’e bu çalışmasından ötürü plaket vermesi ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER