ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:47

Kars’ta kara çatılar dayanmadı

Karsta kara çatılar dayanmadı


 Kars Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 gündür aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı sonrası birçok fabrikanın çatısı çöktü, can kaybı yaşanmazken maddi hasarlar oluştu.

İl genelinde son günlerde etkisini artıran kar yağışı ile birlikte sanayi bölgesinde bulunan işyerlerinin çatılarında biriken tonlarca kar çatıları çökertti ve maddi hasara yol açtı. Yerle bir olan işyerleri üzerindeki karları temizlemeye çalışan esnaf bunun bir doğal afet olduğunu ve bu nedenle hasar gören işyerleri için İl Afet Kurumu’na başvuracaklarını söyledi. Organize Sanayi Bölgesi'nde plastik mobilya aksesuarları imalatı atölyesi de karın zarar verdiği işyerleri arasından yalnızca bir tanesi.

Bin 200 metrekare üzerine kurulu atölyenin çatısı üzerinde biriken yaklaşık 80 tonluk karın ağırlığına dayanamayıp çöktü. Geçen yıllara göre bu yıl daha çok kar yağdığına dikkat çeken atölye sahibi Remzi Boğatu, “Yoğun kar yağışı vardı. Karın çok yağması işyerimizin çatısını çökertti.” dedi.

Öte yandan prefabrik yapı elemanları üretim atölyesinde de çalışan işçilerin çökmenin etkisi ile kendilerini dışarı atarak canlarını zor kurtardığı ifade edilirken, canlarını kurtaran işçiler gördükleri manzara karşısında şaşırdı. Diğer taraftan belediye halk ekmek fabrikasının deposunun çatısı da çökerken sanayi bölgesinde büyük çapta hasar oluştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER