ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 13:29

Kars'ta herkes O'nu okudu ve yarıştı

Karsta herkes Onu okudu ve yarıştı


Hz. Muhammed'in (sav)' Kutlu Doğum'u münasebetiyle Türkiye genelinde düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' kitap okuma kampanyasının Kars ayağı büyük ilgi gördü. Kampanyanın sonunda düzenlenen yarışmaya 5 bin 497 kişi katıldı.

Peygamber Yolu Derneği'nin yurt genelinde organize ettiği ve Kars ayağını Ay Işığı Eğitimciler Derneği'nin (AED) organize ettiği, 'Herkes O'nu Okuyor' etkinliği Komisyon Başkanı Mecit Aygün kampanyada ortaokul, lise ve yetişkinler için 3 ayrı kategoride belirlenen kitapların okunduğunu söyledi. Ortaokul için Rahime Kaya'nın, 'Efendiler Efendisi Hazreti Muhammed', lise için Reşit Haylamaz'ın, 'Efendimiz' kitabı ve yetişkinler için ise Fethullah Gülen Hocaefendi'nin 'Sonsuz Nur' serisini okuyan Karslılar komisyonlarınca belirlenen sınav noktalarında yarışmaya girdiklerini belirtti.

Ödül töreninin 25 Nisan'da düzenlenecek programla sahiplerine ulaştırılacağını ifade eden Aygün, "Komisyonumuz çalışmalarını sürdürüyor ödül töreninin gerçekleştirileceği adresi de yakında ilan edeceğiz. Törende 'Herkes O'nu Okuyor' yarışması birincilerinden 2 kişi umreye gidecek. Ayrıca, dereceye girenlere 3 iPad mini, 30 tablet, 15 dijital fotoğraf makinesi ve 15 kişiye 50 TL'lik hediye çeki takdim edeceğiz." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER