ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 18:29

Kars’ta eğitim denetmenleri yolda mahsur kaldı

Karsta eğitim denetmenleri yolda mahsur kaldı


 Kars Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı iki grup eğitim denetmeni, Susuz ilçesi denetimleri için çıktıkları yolda mahsur kaldı.

Kars'ın Susuz ilçesi Büyük Çatak Köyü İlkokulu'nu denetlemek için yola çıkan denetmenler Ardahan-Susuz karayolu 25. kilometresinden sonra Büyük Çatak Köyü yol ayrımına girip 2 kilometre ilerledikten sonra fırtına nedeniyle kara batarak olay yerinde mahsur kaldı.

Kendi çabalarıyla araçlarını çıkarmak için yaklaşık 1 saat uğraşan denetmenler, başarılı olamayınca, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne haber vererek yardım istediler. Müdürlüğün, İl Özel İdaresi ekipleri ve Büyük Çatak Köyü İlkokulu öğretmenleri ile köylülere durumu haber vermesi üzerine yürütülen çalışmada denetmenler kurtarıldı.

Denetmenler den, Necati Çoruh İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Özel İdaresi yetkililerine yardımlarından ve köylülere ise çabalarından dolayı teşekkür etti. Büyük Çatak köyü halkından Abdulbaki Manduz da "Köyden yolcularımı aldım Susuz'a gidiyordum yolda denetmen olduklarını öğrendiğim hocalarımızın arabası kara batmıştı köylülerle uğraştık çıkaramadık bizim arabamızda aynı yerde kara battı. Özel idare ekipleri geldi hem bizi kurtardı hem de denet menlerimizi. Kendilerine teşekkür ederiz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER