ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:49

"Karslı esnafın 27 yıllık yol ve su sorunu çözülemedi"


Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Adem Barulday, 1986’da temeli atılan Küçük Sanayi sitelerinin problemlerle dolu bir 27 yıl geçirdiğini ve geçirmeye devam ettiğini söyledi. Barulday, toplam 408 iş yerinin olduğunu sitelerde hala su ve yol sıkıntısı yaşandığını belirtti.

408 esnaf ve sanatkarın halen ferdi tapularını alamadıklarını dile getiren Barulday, “Yetkililerin bu konulara el atmalarını istiyoruz.” dedi. İhalesi tamamlanmasına rağmen yol yapımının çok yavaş ilerlediğine dikkat çeken Barulday, "Erzurum Köprüsü ile Sanayi Sitesi arasındaki yolun ihalesini Karayolları Bölge Müdürlüğü aldı ama yol yapım çalışması başlamadı." dedi. Karayolları'nın iklim şartlarını ileri sürdüğünü belirten Barulday, “Oysa bizimle aynı iklime sahip komşu illerimiz iklim şartlarından etkilenmeden yol yapım çalışmalarına süratle devam etmektedir.” dedi.

Sitenin su ihtiyacının ise geçen yıl itibariyle şehir şebekesine bağlanarak çözüme kavuşturulmasına çalışıldığını hatırlatan Barulday, ancak 7. Blok'a kadar suyun kısmen çıktığını diğer bloklarda su sıkıntısının devam ettiğini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER