ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 11:00

Karslı doktorlar, Gürcistan'da eğitim kurumlarını gezdi


Kars Sağlık Sevenler Derneği (KARSED) yönetim kurulu, Türk iş adamlarının Gürcistan'da kurduğu Uluslararası Karadeniz Üniversitesi ve Çağlar Eğitim Kurumları'na ziyaret gerçekleştirdi.
    
    Kars'ta hizmet sunan doktorlardan oluşan heyet, Gürcistan'da, Uluslararası Karadeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şevket Ercan Tunç ve Çağlar Eğitim Kurumları ile Uluslarası Karadeniz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Adem Önal tarafından karşılandı.

    Uluslararası Karadeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tunç, Tiflis’i ziyaret gelen KARSSED üyesi doktorları, üniversitelerinde ağırlamaktan büyük onur duyduklarını söyledi. Tunç, 1992'den beri Gürcü halkının sadece ülke kapılarını değil evlerini, gönüllerini de kendilerine açtığını vurgulayarak, "Biz burada hep kendi evimizde gibi hissettik, sizlerde evinizde gibi hissedeceksiniz." diye konuştu.

    Üniversitelerinin 1995'te Türk iş adamlarının yatırımıyla kurulduğunu aktaran Tunç, "Misyonumuz, eğitim köprüsüyle Türk, Gürcü ve diğer yabancı öğrenciler arasında diyalogu geliştirmek ve çağın gerektirdiği kaliteli eğitimi vermektir." dedi.

    Gürcistan'da, eğitim dili İngilizce olan tek üniversite olduklarını da aktaran Tunç, 5 fakülteye bağlı 12 bölümde eğitim verildiğini, 10 farklı ülkeden, bin 200 kişinin üniversitelerinde eğitim gördüğünü kaydetti.

    KARSSED, Genel Sekreteri Utku Ergün, Uluslararası Karadeniz Üniversitesi ziyareti ile doktor üyelerinin, çok çalışarak geçirdikleri iş ortamlarından bir nebze uzaklaşıp, hemen yanı başlarındaki Gürcistan'ı gezme fırsatı bulduklarını söyledi. Ergün, "Farklı bir kültürü üyelerimizle gördük hiç bir şekilde bizi tanımayan Gürcülerin sıcaklığını hissettik. Bu şekilde bu ve benzer gezilere ihtiyacımızın olduğunu bir kez daha müşahede ettik." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER