ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 21:07

Karşıyaka Mahallesi'nde numartaj çalışmaları başladı

Karşıyaka Mahallesinde numartaj çalışmaları başladı


Erbaa Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi'nde bulvar, cadde ve sokak tabelalarını yenileme çalışmalarına başladı.

Erbaa Belediyesi Çatılı Köyü Karşıyaka Mahallesi adıyla Erbaa Belediye Meclisi'nin 06.12.2012 tarih ve 2012/51 sayılı kararı ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 8. Maddesi uyarınca Erbaa Belediyesi mücavir alan sınırları içerisine dahil edildiğinden,yeni adı ile Karşıyaka Mahallesi’nde numarataj çalışması başlattı.

Numarataj çalışmasında tüm konutların kapı numaralarını yenileyen Erbaa Belediyesi, isimsiz yollara Belediye encümen kararıyla isimler verdi. Karşıyaka Mahallesi'ne daha önceki köy isimleri olan Çatılı ve Zilhor isimlerinin unutulmaması amacıyla bulvara Çatılı Bulvarı, bir caddeye ise Zilhor adı verildi. Karşıyaka Mahalleli olan Şehit Bekir Bülent Ulutaş’ın ismi de bir caddeye verildi

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne geçilmesi ile birlikte önce adres tespit çalışmalarını yaptıklarını, ardından da bulvar, cadde ve sokak tabelalarını yenileme çalışmalarına başladıklarını kaydeden Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Numarataj çalışmaları, yeni tabelalar ile tanıtım numaralarının, vatandaşlarımızın adres bulmasında kolaylık sağladığını ve bu çalışmadan Erbaa’lıların oldukça memnun olduğunu söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER