ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2014 Cuma 17:35

Karşıt görüşlü üniversite öğrencileri arasında taşlı sopalı kavga

Karşıt görüşlü üniversite öğrencileri arasında taşlı sopalı kavga

Polisin müdahale ettiği kavga 3 kişi yaralandı.


Siirt Üniversitesi’nde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre bugün öğle sularında, Siirt Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu kampüsünde farklı görüşlü iki grup öğrenci, taş ve sopalarla birbirlerine girdi. Polisin müdahale ettiği kavgada 3 kişi yaralanırken, bir grup öğrenci kampüs alanına girmek isteyen polisi taş yağmuruna tuttu.

Yaralanan 3 kişi ambulansla Siirt Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili 4 öğrenci de gözaltına alındı. Bir grup öğrenci, arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto ederek kampüs alanında eylem yaptı. Güvenlik görevlileri de kavganın yaşanmaması için öğrenciler arasına set kurarak olayı yatıştırmaya çalıştı.

Ancak ısrarla eylemlerinde vazgeçmeyen eylemciler, polis ve Siirt Üniversitesi yönetimi aleyhine slogan atarak oturma eylemi yaptı. Daha sonra kampüs alanına gelen İnsan hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi ve Siirt Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu yöneticileri, öğrencilerle görüşerek eylemlerinde vazgeçirmeye çalıştı. Polis ile eylemciler arasında yapılan arabuluculuk sonucu, gözaltındakilerin serbest bırakılmasıyla öğrenciler eylemlerde vazgeçti. Polis, muhtemel bir olayın yaşanmaması için geniş güvenlik önlemlerini sürdürdü.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER