ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 15:18

Karnından 13 tümör alındı

Karnından 13 tümör alındı


Bursa’da, karnında 13 tümör alınan köpek, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

Balıkesir’in Akçay ilçesinde yaşayan Suzan Erdin, 3 ay önce köpeğini severken, karnındaki kitleleri fark etti. Erdin, köpeğini veteriner hekime götürdüğünü ve burada tümörlerin tespit edildiğini belirterek, şunları söyledi: “Gitmediğim veteriner kalmadı. Akçay ve Ayvalık’ta 3 -4 veteriner gezdim. Tümörlerin alınması için yapılacak ameliyatın riskli olduğunu söylediler. Karın bölgesinin tamamen açılacağını ve ölme tehlikesi olduğunu öğrendik. Sonra yeğenimin tavsiyesiyle Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni aradık ve kabul edebileceklerini söylediler. Biz de hemen buraya geldik.”

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne geldikten sonra çok şaşırdığını ve mutlu olduğunu belirten Erdin, “Burada emeği geçen herkese duacıyım. Buranın yapımında kimin emeği geçtiyse şükranlarımı sunuyorum. Onlara sonsuz teşekkür ederim. Artık köpeğimin sağlık durumu çok iyi, herkese çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Başarılı bir ameliyat geçiren Tarçın’ın durumunun iyi olduğunu vurgulayan Osmangazi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veterineri Özdemir ise şu bilgileri verdi: “Tarçın ilk buraya geldiğinde durumu kötüydü. Yaptığımız ayrıntılı muayenenin ardından vücudunda 13 tümör olduğunu tespit ettik. Hemen ameliyat olması gerekiyordu, yaş itibariyle 10 yaşında olduğu için ameliyatın zorlu geçeceğini biliyorduk. İki buçuk saat süren ameliyatın ardından 13 tümör çıkarılıp patolojiye gönderildi. Şimdi durumu gayet iyi, 6 ay sonra kontrole gelecek.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER