ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:40

Karnesini alan Uludağ'a koştu

Karnesini alan Uludağa koştu


Kuraklık nedeniyle sezona kötü bir başlangıç yapan Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ'da kar sevinci yaşanıyor. Kar yağışının okulların tatil olduğu döneme denk gelmesiyle karnesini alan öğrenciler zirveye akın etti. Kar yağışı ve yoğunluk, tesis sahiplerinin de yüzünü güldürdü.

    Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre Uludağ'daki kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Hava sıcaklığının eksi 2 dereceye kadar düştüğü zirvede kar yağışının aralıklarla 4 gün devam etmesi bekleniyor.

    YOĞUN SİS ETKİLİ

    Sabah saatlerinde etkili olan yoğun ise görüş mesafesinin zaman zaman 3 metreye kadar düşmesine sebep oldu. Pistler kayak yapan insanlar zor anlar yaşadı. Özellikle Uludağ'a çıkmaya çalışan araç sürücüleri, yoğun sis nedeniyle sıkıntılarla karşılaştı.

    PİSTLER DOLDU TAŞTI

    Kar yağışını fırsat bilen tatilcilerin Uludağ'a gelmesiyle pistlerde büyük bir yoğunluk yaşandı. Çocuklarını karne hediyesi olarak Uludağ'a getiren ailelerin yanı sıra, öğrenci grupları ve çevre şehirlerden otobüslerle gelen kayakseverler, renkli görüntüler oluşturdu. Kayak yaparken düşüp kalkan insanlar, pistlerde renkli görüntüler oluşturdu.

    TATİLCİLERİN KAR SEVİNCİ

    Vatandaşlar, kar yağışının kendilerini sevindirdiğini dile getirdi. Tatili Uludağ'da geçirmek istediklerini belirten kayakseverler, yoğun sisten şikayet etti. Çevre şehirlerden otobüslerle geldiklerini söyleyen öğrenciler ise hem yolların buzlu olmasından hem de pistlerdeki yüksek fiyatlardan yakındı. Gençler, öğrencilere indirim yapılmasını istedi.

    TESİS SAHİPLERİ MEMNUN

    Öte yandan, kar yağışının gecikmesi nedeniyle sıkıntılı dönemler yaşayan tesis sahipleri de kar yağışının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı, doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını belirtti. Kar yağmadığı için Ocak ayının sıkıntılı geçtiğini vurgulayan Pınarcı, kar yağışının başlamasıyla pistlerin açıldığını, insanların da mutlu olduğunu kaydetti. Pınarcı, çocuklarıyla Uludağ'a gelen insanların bayram yaptığını dile getirdi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER