ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 14:41

Karne sevincini evinde yaşadı


Karabük'te bedensel engeli nedeniyle okula gidemeyen ve evde eğitim hizmetinden yararlanan 7. sınıf öğrencisi Yusuf Can Yandı, karne sevincini evinde yaşadı.
Okula gidemeyen Yandı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmen Fatma Akkoç tarafından evde eğitim görüyor.
Öğretmeni gözetiminde eğitimini sürdüren 16 yaşındaki Yandı, bugün karne almanın heyecanını okul yerine evinde tattı.
Yandı'nın ailesi ile yaşadığı Esentepe Mahallesi'ndeki eve giden Karabük Valisi İzzettin Küçük, ders notları iyi olan öğrenciyi tebrik ederek karnesini verdi.
Küçük, gazetecilere yaptığı açıklama, Karabük genelinde 23 öğrencinin evde eğitim hizmetinden faydalandığını söyledi.
Yusuf'un başarılı bir öğrenci olduğunu ve örnek alınması gereken bir ailesi olduğunu ifade eden Küçük, "Devletimiz sosyal devlet anlayışı çerçevesinde engelli olan öğrencilerimize istekleri doğrultusunda evde eğitim veriyor . Engelli olmak eğitim için bir engel değildir. Eğitimde feda edilecek fert yoktur. Engelli vatandaşlarımızı, toplumla entegrasyonu için cesaretlendirmeliyiz. Bir kaza sonucu bizler de birer engelli olabiliriz" diye konuştu.
Yandı ise kendisine verilen eğitimden memnun olduğunu ve öğretmenine, anne ve babasına çok şey borçlu olduğunu anlatarak, validen akülü engelli aracı ve evinin girişine rampa yapılmasını istedi.
Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar'ın da hazır bulunduğu ziyarette Vali Küçük, Yandı'ya karne hediyesi olarak tablet bilgisayar verdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER