ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 14:11

Karne ile birlikte madalya da aldılar

Karne ile birlikte madalya da aldılar


Kayseri'de birinci sınıf öğrencilerine karne yanında okuma yazmayı erken öğrendikleri için madalya ile okuma belgesi verildi. Madalya uygulamasının bu yıl ilk defa 1. sınıf öğrenciler için yapıldığı belirtildi.

Eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle Melikgazi ilçesinde bulunan Milli Egemenlik İlkokulu’nda karne dağıtım töreni yapıldı. Törene, Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı. Sınıfta öğrencilerle konuşan Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, karne dağıtmaya değil çocukluklarını yaşamaya geldiklerini söyledi. Aygenç, "Artık biz yaşlandık, sizler yeni fidanlar olarak geleceksiniz ve ülkeyi yöneteceksiniz.” dedi.

Protokol üyeleri, daha sonra öğrencilerine karnelerini dağıttı. Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, bir öğrenciyi kucağına oturtarak karnesini verdi. Birinci sınıf öğrencilerle birlikte aynı sıralara oturup, onlarla sohbet eden Yılmaz, öğrencilerin karnelerini inceledi. Karneleri ile birlikte hediye paketi alan öğrencilerin, karne yerine hediyeye bakmaları da dikkat çekti. Öğrencilerinin hediye paketinde hikâye kitabı ve diş fırçası yer alırken, öğrencilere aynı zamanda okuma yazma öğrendikleri için madalyaları ve okuma belgeleri de verildi. Madalya uygulamasının bu yıl ilk defa yapıldığı ifade edildi.

Kayseri Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, il genelinde 282 bin öğrencinin karne alarak, yarı yıl tatiline girdiğini ifade etti. Yılmaz, öğrencilerin aldığı karnelerin sadece öğrencilere verilen karne olmadığını, aynı zamanda öğretmenlere, okula, aileye ve çevreye de verilen karne olduğunu söyledi.

Yılmaz, öğrencilerin aldığı karnelerin sadece öğrencilere verilen karne olmadığını, aynı zamanda öğretmenlere, okula, aileye ve çevreye de verilen karne olduğuna dikkat çekti. Yılmaz, şunları söyledi: “Çünkü eğitim paydaşları bunlar. Bu çocukların geldikleri eğitim noktasında hepimizin katkısı ve sorumluluğu var. Bu, değerlendirme için araçtır. Kesinlikle karneleri yargılamak için velilerimiz bir araç olarak kullanırlarsa çocukların pedagojik yaklaşımı açısından yanlışa düşmüş olurlar. Biz böyle bir şey istemiyoruz. Böyle bir vaka ile karşılaşırsak eğitimci olarak ciddi anlamda üzülürüz. Bunu değerlendirme aracı, ileriye yönelik planlama aracı görmek istiyoruz. Burada iyi bir eğitim ve öğretim yılı geçirdik. Bu manzarayı sağlayan okul idareci ve 16 bin öğretmenimize de gayretlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim varlığımız ancak onların çalıştığı kadardır. Çocukların velileriyle kaliteli zaman geçirmesi için de bu tatil bir fırsat. Bu anlamda iyi kullanılırsa mutlu oluruz.” şeklinde konuştu
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER