ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:52

Karne heyecanını evlerinde yaşadılar


Sivas'ta, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) "Evde Eğitim" uygulamasından yararlanan 19 öğrenci, karne heyecanını evlerinde yaşadı.
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Savaş Korkmaz, çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle okula gidemeyen ve evde eğitim alan öğrencilere karnelerini evlerine giderek dağıttı. Korkmaz, öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına çiçek verdi. Karne sevinci yaşayan öğrenciler, Korkmaz'a teşekkür etti.
Öğrencilerden Abdurrahman Nar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 yılında yakalandığı lösemi hastalığı nedeniyle doktorların enfeksiyon kapma riskine karşı okula gitmemesini uygun gördüklerini söyledi. Ailesinin müracaatı üzerine MEB'in "Evde eğitim" uygulamasından yararlandığını, karne aldığı için mutlu olduğunu dile getiren Nar, eve gelerek kendisiyle ilgilenen öğretmenlerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Başöğretmen Ortaokulu öğrencilerinden kas erimesi hastası Oğuzhan Açar da (14), "Çok mutlu oldum. Milli Eğitim Şube Müdürünü karşımda görünce heyecanlandım. Karnem beklediğim gibi geldi. Bu sene çok çalışmıştım çünkü. Bütün öğretmenlerim yıl boyunca geldiler, müdürümüz de karnemi getirdi. Hepsine çok teşekkür ederim" diye konuştu.
Savaş Korkmaz ise 2012-2013 eğitim döneminde kentte 19 öğrencinin evde eğitim hizmetinden yararlandığını söyledi.
Rahatsızlıkları dolayısıyla tedavileri süren öğrencilerin evde eğitimlerinde başarıya ulaştıklarını dile getiren Korkmaz, şunları kaydetti:
"Çocuklarımızın ve ailelerimizin mutluluğu görev aşkımızı fazlasıyla artırıyor. Bu durumda olan öğrencilerimizin her zaman hizmetkarı olacağız. Bu çocuklarımız birtakım rahatsızlıkları sonucunda eğitim hakkından mahrum kalıyorlardı. Yönetmeliğimizin bize vermiş olduğu yetkiye bağlı olarak, evde eğitim hizmetleri sağlık kurulu raporu çıkartırılarak öğrencilerimizin eğitim planlamalarını gerçekleştidik. Eğitimde fırsat eşitliğini bu şekilde evde sağladık. Tüm öğretmenlerimizi eve getirmek suretiyle özel bir eğitim veriyoruz. Birebir ilgilenerek belki de sınıf ortamında aldıklarından çok daha fazlasını alıyorlar. Öğrencilerimiz de bundan son derece memnunlar. Bu, karnelerine de yansıyor."
Bu arada, Sivas Ahmet Kutsi Tecer Özel İlk/Ortaokulu ve İş Okulu'nda öğrenim gören 140 öğretilebilir engelli öğrenci de karne sevinci yaşadı. Karnelerini alan öğrenciler, öğretmenlerine teşekkür etti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER