ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:10

Karne alan 350 bin öğrneciye kitap hediyesi


Kocaeli Valiliği, kentte karne alan 350 bin öğrenciye kitap hediye etti.
Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda düzenlenen karne dağıtım töreni öncesinde şarkıcı Mustafa Ceceli, öğrencilere konser verdi.
Konserin ardından konuşan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, karne hediyesi olarak kitap dağıtım etkinliğini 3 yıldır sürdürdüklerini belirterek, öğrencilerin en iyi şekilde yetişmesini istediklerini söyledi.
Öğrenciler için en güzelini hazırlamak için çalışma yürüttüklerini ifade eden Topaca, "Sizler ne kadar iyi yetişirseniz, geleceğimiz o kadar aydınlık olacaktır" dedi.
Topaca, öğrencilerin dağıtılan kitapları yaz tatili döneminde iyi bir şekilde okuması gerektiğini dile getirerek, özenle seçilen 350 bin kitabın bu yıl öğrencilere hediye edileceğini belirtti.
Vali Topaca, geçen yıl dağıtılan kitaplardan en güzel özeti çıkararak birinci olan 12 öğrenciye 5 bin, ikinci olan 12 öğrenciye 4 bin, üçüncü olan 12 öğrenciye de 3 bin liralık çek verdi,
Konuşmaların törene katılan öğrencilere karneleriyle kitaplarını veren Topaca ile beraberindeki protokol üyeleri, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının kapanış zilini çaldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER