ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 16:01

Karla mücadele sürüyor

Karla mücadele sürüyor


Bursa İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, kar yağışından dolayı kapanan 114 köy yolunu açmak için aralıksız çalışıyor. Kentte dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı 114 köyün yolunun kapanmasına neden oldu. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler ise aralıksız olarak yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

    İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, karla mücadele çalışmalarını akşam saatlerinde yerinde inceledi. Kestel Kazancı köyüne giden Bilal Çelik, öncelikle cenazesi ve hastası olan köylerin yollarının açılmasını istedi. Bilal Çelik, Kestel Kazancı köyünde yaptığı açıklamasında mevsimin ilk karının bölgede etkili olduğunu belirterek, “Ekiplerimiz 4 ayrı bölgede çalışmalarına başladı. En küçük bir kapanma durumunda ekiplerimiz hazır bekliyor.” dedi.

    Çalışmaların aralıksız devam edeceğini anlatan Çelik, “İnşallah bu sene çok fazla bir sorun yaşamadan kar mevsimini atlatırız. Kar yağsın tabi berekettir. Biz de vatandaşın kardan dolayı sıkıntı yaşamaması için tedbirlerimizi en iyi şekilde aldık. En kısa zamanda yolları açarak bu dönemi sıkıntısız atlatmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, 6 ekip ve 28 araçla çalışmaların sürdüğünü belirterek, toplam 60 personelden şuanda 24’ünün görevde olduğunun söyledi.

    İhtiyaç durumunda 60 personelinde göreve çıkacağını anlatan Bilal Çelik, ihtiyaç durumunda diğer görevdeki personelin de karla mücadeleye aktarılacağını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER