ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 22:41

Karkamış'ta mermi isabet eden kadın


Gaziantep'in Karkamış ilçesinde Suriye'den atıldığı değerlendirilen merminin isabet etmesi sonucu yaralanan Aysel Yılmaz'ın, 41 yıl önce gelin gittiği Suriye'den bu ülkedeki iç savaş nedeniyle 4 ay önce Türkiye'deki baba ocağına sığındığı öğrenildi.
Yılmaz'ın (56) kardeşi Hatice Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ablasının 41 yıl önce Suriye'ye gelin gittiğini, bu ülkedeki olaylar nedeniyle 4 ay önce Carablus kentinden çocukları ile baba evine geldiğini söyledi.
Tarlaya giden ablasını, silah sesleri üzerine "Dikkat et silah sesi çok geliyor" diye uyardığını aktaran Yılmaz, "Ablamın sınırda yaralanan Suriyelilere yardım için vurulduğunu öğrendim. Ablam ölmemek için savaştan kaçarak baba ocağına sığındı ama burada da Suriye tarafından gelen mermiylğ vuruldu" dedi.
Olayda yaralanan Yılmaz'ın tedavisi ise Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesinde sürüyor.
Bu arada, güvenlik güçlerinin sınırdaki önlemini artırdığı, Suriye'nin Carablus kentinde ise sessizliğin hakim olduğu görüldü.
Bu sabah, Karkamış ilçesinde Suriye'den atıldığı tahmin edilen merminin isabet etmesi sonucu 3'ü Suriye uyruklu 4 kişi yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER