ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:08

Karış karış aranıyor

Karış karış aranıyor

3'üncü güne giren "delil arama" çalışmalarında dedektörler de kullanılıyor. Sarai Sierra'nın tablet bilgisayarı ile cep telefonu ortada yok.


Polisin, Sarai Sierra’nın ölümüyle ilgili olay yerindeki arama çalışmaları, saat 09.00’da tekrar başladı. Polisin, Sarai Sierra’nın ölümüyle ilgili olay yerindeki arama çalışmaları, saat 09.00’da tekrar başladı. Bugün delil arama çalışmalasrında dedektör, çim biçme makinesi ve dedektör köpek de kullanıldı. Olay yeri ve çevresinde 3 dedektör ve bir köpekle geniş çaplı alan karış karış inceleniyor.

Cinayetin aydınlatılmasında önemli bir ipucu olarak görülen Sierra’nın tablet bilgisayarı ile cep telefonu bulunmaya çalışılıyor. Cinayetin aydınlatılmasında ipucu olabileceği düşünülen Sierra'nın tablet bilgisayarı ile cep telefonu bulunamadı..

DEHLİZ GİRİŞİ 40 SANTİM GENİŞLİĞİNDE

Sarayburnu - Cankurtaran arasında surların dibindeki dehliz içinde 2 Şubat akşamı Asayiş Şube Müdürlüğü'nün kurduğu özel bir ekibin iz sürmesi üzerine cesedine ulaşılan Amerikalı Sarai Sierra'nın ölümüyle ilgili başlatılan incelemede bazı detaylarda ortaya çıktı.

Dehliz girişinin 40 santim büyüklüğünde olması nedeniyle Sierra'nın öldürüldükten sonra sürüklenerek buraya getirilmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Ayrıca ceset ilk bulunduğunda üzerinde tren yolunda kullanılan ahşap kalasların olduğu öğrenildi. Bu da cinayeti işleyen kişi ya da kişilerin cesedi saklamak için yoğun bir çaba gösterdiğini akıllara getiriyor.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER