ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 13:20

'Kardeşimin yüzü çok güzel olmuş, ağlamamak için kendimi zor tuttum'


Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert'in ağabeyi Güven Sert, kardeşinin yüzünün çok güzel olduğunu, ilk gördüğünde ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu ifade etti.

        Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert'in yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor. Hastanede bekleyen ağabey Güven Sert de bugün ilk kez kardeşinin yeni yüzünü ameliyatın üzerinden geçen 8. günde gördü. Kardeşinin yeni yüzünü çok beğendiğini belirten ağabey Sert, eski halinden bile güzel olduğunu söyledi.

        "Yeni yüzü çok güzel olmuş." diyen Sert, kardeşinin yakışıklı olacağına inandıklarını kaydetti. Kardeşinin önceden de yakışıklı olduğunu, şimdi daha çok olacağını belirten Sert, "Doktorlara çok çok teşekkür ediyoruz. Ellerine sağlık. Ne yapsak ödemeyiz onlara borcumuzu. Ellerinden geleni yapmışlar. Hatta daha fazlasını yapmışlar. Çenesini, dişlerini gördüm. Yemek yiyebilecek. Konuşabilecek. Gülecek, oynayacak. Bizi zaten en çok yemek yemesi mutlu ediyor." dedi.

        Yoğun bakıma girdiğinde çok heyecanlandığın, ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu belirten Sert, "İçeriye girdiğimde gözleri kapalıydı. Benim geldiğimi söylediler, gözlerini açtı, elimi tuttu. Mutluluğunu belli ediyor. Sevinçli misin? Mutlu musun? diyorum. 'Mutluyum' diyor. Acı çekmediğini söyledi. Ayağa kalmak istiyor. Sağlığı için ayağa da kaldırmıyorlar. 7 yıldır yatıyor, 3 ay mı yatamayacak? Onu da yapar. Heyecanlandım, ağlamamak için kendi zor tuttum." diye konuştu.

        Kardeşinin şimdi üçüncü yüzü olduğunu belirten Sert, "Bir kazadan önceki hali kendi yüzü, kazadan sonraki, bir de şimdiki yüzü. Bu yüzü de çok güzel olmuş." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER