ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:22

'Kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz'


Patnos Genç İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Açık, Doğu-Batı, Güney-Kuzey ayırımı yapmadan bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini söyledi.

Patnos Vuslat Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen kahvaltılı programa katılan Patnos Genç İşadamları Derneği üyeleri, duydukları memnuniyeti dile getirerek; Vuslat Eğitim Kurumları Müdürü Abdulaziz Bektaş'a teşekkür etti.

Programda konuşan dernek başkanı Mustafa Açık, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin 'Sulhta hayır vardır' sözünün kendileri için çok anlam ifade ettiğini belirterek, bu doğrultuda barış ve kardeşlik mesajları verdi.

Bu topraklar üzerinde hiçbir ayrım yapmadan yaşadıklarını ve bundan sonra da yaşamaya devam edeceklerini hatırlatan Açık, "Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi kardeştir ve kardeş olmaya devam edecek. Biz böyle inandık, böyle biliyoruz ve böyle de devam edecek. Hz. Mevlana'ın; 'Yaratılanı sevdik yaradandan ötürü' sözünü kendimize rehber kabul ettik. Patnoslu esnaflar olarak her zaman barış ve huzur adına elimizden ne gelirse yapmaya gayret göstereceğiz." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER