ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 21:16

Kardeş şehirlerden gelen çocuklardan başkan Sipahioğlu'na özel gösteri

Kardeş şehirlerden gelen çocuklardan başkan Sipahioğluna özel gösteri


Alanya Belediyesi kardeş şehir 5 ülkeden 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı için gelen çocuklar Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'na özel gösteri yaptı.

Litvanya'nın Trakai, Letonya'nın Talsi, Avusturya'nın Schwechat, Polonya'nın Wodzislaw, Finlandiya'nın Rovaniemi kentleri Alanya Belediyesi'nin kardeş şehirleri. Bu 5 ülkeden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle gelen çocuklar başkan Sipahioğlu'nu ziyaret etti. Belediye Meclis Salonunda kabul edilen çocuklara başkan Sipahioğlu hediyeler dağıttı. Hediyeleri alan çocuklar başkan Sipahioğlu'na burada kendi ülekelerine has özel gösterilerde bulundu. Ziyaret ve gösteri ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Sipahioğlu, Alanya'nın çok farklı kültürlere ve insanlara ev sahipliği yapan bir kent olduğunu söyledi. Başkan Sipahioğlu, "Bayramlarımızı sadece yerel ve ulusal anlamda değil, bu farkındalığımızı ve farklılığımızı, neşemizi ve zenginliğimizi bu vesile ile dünya ile paylaşma imkanına sahip oluyoruz." dedi.

Kardeş şehirlerden gelen çocukların Alanya'daki çeşitli okulları gezerek diyalog kurduğunu ifade eden başkan Sipahioğlu, öğrencilerin gösterilerini beğendiğini dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER