ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 16:10

'Kardeş İlime İftara Gidiyorum'

Kardeş İlime İftara Gidiyorum


 AK Parti tarafından düzenlenen 'Kardeş İlime İftara Gidiyorum' projesi kapsamında, AK Parti Balıkesir Kadın Kolları üyeleri Mardin'e geldi.

AK Parti Mardin İl Başkanı İbrahim Fide ve Kadın Kolları Başkanı Zeynep Alkış’ı ziyaret eden Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir ve üyeler AK Parti binasında basın toplantısı düzenledi.
Projenin doğu-batı illeri arasında kardeşlik köprüleri kurulmasında öncülük edeceğini belirten Mutlu Aydemir, "Kardeş ile iftara gidiyorum" projesinde Mardin'i seçtiklerini söyledi.

Doğuya ilk defa geldiğini belirten Aydemir, "Buradaki farklı kültürlerin farklı dinlerin bir arada yaşadığına şahit olduk. Asırlardır insanlar bir arada kardeşçe yaşıyor. Buradaki birliktelik tüm dünyaya örnek olacak niteliktedir. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz." dedi

Mardin Kadın Kolları Başkanı Zeynep Alkış ise "Projeyi tarihi bir adım olarak gördüğümüz çözüm sürecinden geçtiğimiz bu günlerde birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha çok pekişmesi adına çok manidar buluyorum. Proje kapsamında kardeş İlimiz Balıkesir'den gelen kıymetli misafirlerle beraber, çok dinli ve çok dilli şehrimizin havasını üç gün boyunca soluma şansı bulacaklar. Ayrıca bu üç günde rahmeti ve bereketi bol olan Ramazan ayında kardeşlerimizle hem iftarımızı açacağız hem de Ak Parti Mardin Kadın Kolları başkanlığının planlamış olduğu mahalle ziyaretleri programını beraber gerçekleştireceğiz. Yine bu vesile ile projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunarken huzurlarınızda kadim şehrimizin çok dilli olmasını temsilen Kürtçe ile 'Hun bi xer hatin', Arapça ile 'Ehlen ve sehlen' Süryanice ile 'Briğ metiloğ' diyerek tekrar hoş geldiniz diyorum." şeklinde konuştu
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER