ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 22:18

Karbüklülerin gösterileri Başkan Bozbeyden ve izleyiicilerden tam not aldı


Nilüfer Belediyesi'nin, Ataevler Yılmaz Akkılıç Parkı'nda kurduğu 'Ramazan Sokağı'nda, akşam Karabük ve Çevre Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin düzenlediği etkinlikler renkli gösterilere sahne oldu.

Nilüfer Belediyesi, Anadolu Arastası üye derneklerinin 'Ramazan Sokağı'nda düzenledikleri etkinliklere katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Anadolu Arastası üye derneklerimiz var. Bu derneğimize Türkiye’nin her il ve ilçesinden 63 yakın üye dernekleri var, bu derneklerimizle bir araya gelerek kardeşliğimizi tüm dünya gösteriyoruz. Ataevler Parkımıza mahalle kurduk, burada kendi yörelerine ait ürünleri sdantlarda buraya gelen vatandaşlarımıza tanıtarak satış yapıyorlar. Nilüfer Belediyesi olarak bizler de bu büyük kardeşlik projesine destek oluyoruz." dedi.

Anadolu Arastası Müdürü aynı zamanda Kastamonulular Dernek Başkanı İsmail Tiftik ise "Anadolu Arastası üye derneklerimize bu kardeşlik projesi kapsamında Ramazan mahallelerimizi oluşturduk Türkiyenin her yerinden burada il derneklerimiz stant kurarak yörelerine ait ürünlerini tanıtarak satıyorlar. Her akşamda üye olan derneklerimiz burada yöresel oyunlarını sergiliyorlar." şeklinde konuştu.

Karabük Çevre Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Türkan Polat da yörelerine ait kültürlerini burada tanıttıklarını belirtip, "Amacımız Karabükü daha iyi tanıtmak. Bizlere bu imkanları sağlayan ve destek olan tüm üyelerimiz valilerimize, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER