ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 21:06

Karayolları'nın talebi reddedildi, Zirai Aletler Kavşağı açık kalacak

Karayollarının talebi reddedildi, Zirai Aletler Kavşağı açık kalacak


Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde, Karayolları’nın Zirai Aletler Sanayi Kavşağı’nın kapatılması talebi mahkemece reddedildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Zirai Aletler Sanayi Kavşağı’nı esnafın talebi üzerine trafiğe açmıştı. Karayolları Bölge Müdürlüğü, kavşağın kapatılması için mahkemeye başvurmuştu. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, mahkemenin Karayolları’nın talebini reddettiği kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, esnafın talepleri doğrultusunda kavşağı güvenli bir şekilde trafiğe açtıklarını ifade ederek, "Karayolları Bölge Müdürlüğü, kavşağın tekrar kapatılması istemiyle mahkemeye başvurdu. Mahkeme, yürütmeyi durdurma kararı verdi ve Karayolları, kavşağı kapatmaya geldi. Esnafın yoğun tepkisi karşısında mahkeme tekrar bölgede keşif yaptı ve görülen dava neticesinde gerçekleştirdiğimiz uygulama doğru bulundu. Bilirkişi raporunda da kavşakta trafik güvenliğini tehlikeye sokacak herhangi bir durumun söz konusu olmadığı belirtilerek, Karayolları’nın başvurusu redddildi ve trafik akışının devamına karar verildi. Karardan büyük memnuniyet duyuyoruz.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER