ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 11:17

Karayılan: "Biz de asker öldürdük!"

Karayılan: "Biz de asker öldürdük!"

Çekilme hazırlıklarını yapın mesajını gönderen Abdullah Öcalan'ın mektubuna karşı Kandil'den çekince geldi.


İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan'ın yazdığı mektubu Kandil'e götürmek üzere Kuzey Irak'a giden BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, mektubu dün Kandil Dağı'nda terör örgütü PKK yöneticilerine teslim ettikten sonra Erbil'e döndü.

Kandil'deki örgüt liderlerinin mektuba cevap vermek için aralarında toplanıp tartışacağı ve yanıtı yazıp Demirtaş'a teslim edecekleri ifade edildi.

DEMİRTAŞ VE BAŞBAKAN BARZANİ  GÖRÜŞTÜ

Kandil Dağı'nda Abdullah Öcalan'ın mektubunu terör örgütü PKK/KCK yöneticilerine teslim eden ve cevap bekleyen BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder, bu sabah saatlerinde Erbil'de Irak Kürdistan Bölgesi yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü.

Yaklaşık 2 saat süren görüşmede, Demirtaş ve Önder, çözüm süreci konusunda Barzani ile bilgi alışverişinde bulunarak, İmralı adasında Öcalan ile Kandil'de PKK/KCK yönetimi ile yaptıkları görüşmeler hakkında da Barzani'ye bilgi verdi.

"BİZ DE ÖLDÜRDÜK AFFETMEK KARŞILIKLI"

Öte yandan İspanya'nın en büyük gazetelerinden El Pais, terör örgütü PKK'nın Kandil'deki liderlerinden Murat Karayılan ile bir söyleşi yaptı.

Söyleşide Karayılan, silahları bırakarak Türkiye'yi terk etmelerinin mümkün olmadığını, daha sürecin başında olduklarını dile getirdi.

Terörist Karayılan, hakikat komisyonu kurulması gerektiğinin altını çizerek, "Bir hakikat komisyonu kurulmasını istiyoruz; çünkü biz de Türk askerlerini öldürdük. Bu komisyon sayesinde iki taraf da karşılıklı olarak birbirini affedebilir" dedi.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER