ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 13:48

Karatay, Kenitra ile kardeş şehir oldu


Konya'nın Karatay Belediyesi Fas’ın Kenitra Belediyesi ile 'kardeş şehir' protokolü imzaladı. İmzalanan kardeş şehir protokolüyle iki şehir arasında uluslararası iş birliği oluşturmak, yerel yönetimleri geliştirmek, bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak, iki şehir arasında birlik ve beraberlik içinde ortak bir kültür oluşturmak amaçlanıyor.

Geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Fas Cezayir Tunus ziyaretine giden Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve Belediye Meclisi üyelerinden Hasan Ali Ünlü ve Mehmet Uzbaş iki ilçe arasındaki kardeş şehir protokolünü imzalamak üzere Fas’ın Kenitra ilçesini ziyaret etti. Ziyaret esnasında iki şehir arasındaki sosyal, kültürel ve tarihi bağların benzerliğinden hareket ederek iki şehir arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Belediye Meclisi'nin 5 Ekim 2012 tarih ve 248 sayılı kararına istinaden Karatay ve Kenitra şehirleri arasında birlik ve beraberlik içinde ortak bir kültür oluşturmak amacıyla kardeş şehir protokolü imzalamaya karar verdiklerini hatırlattı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fas'a yaptığı ziyarete katılarak bu kararı hayata geçirme fırsatı bulduklarını belirten Başkan Hançerli, Kenitra Belediye Başkanı Aziz Rabbah ile karşılıklı kardeş şehir protokolünü imzaladıklarını söyledi. Başkan Hançerli, Kenitra ziyaretlerinde kendilerine ev sahipliği yapan Başkan Aziz Rabbah’a misafirperverlikleri için teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER