ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:35

Karapınar, Rramazan sevincini birlikte yaşadı

Karapınar, Rramazan sevincini birlikte yaşadı


 Konya’nın Karapınar ilçesinde AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın 28 ilçede tertip ettiği ‘Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz’ iftar programı yapıldı. AK Parti İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa; Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, İl Başkan vekili Serhan Güngör ve İlçe koordinatörü Emrah Kavak, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belde Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yaka, birlik beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bizleri Ramazan-ı Şerif’in bir iftar yemeğinde bir araya getiren Allah’a hamd ediyoruz. Bütün kesimden halkımızın katılımı bizi onurlandırmıştır. İlçemizden, beldelerimizden ve köylerimizden gelen hemşehrilerimize şükranlarımı iletiyorum. Tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu ise “Başı rahmet ortası bereket sonu bolluk olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in yarısını geçmiş bulunuyoruz. Ekmeğimizi ve suyumuzu paylaşmak üzere bugün buradayız. Allah tuttuğumuz oruçlarımızı yaptığımız ibadetlerimizi kabul etsin. Hamdolsun hepimizin evinde orucumuzu açacak kadar suyumuz ve ekmeğimiz var. Ancak biz toplu iftarımız yapmak ve paylaşımlarımızı güçlendirmek adına burada toplanıyoruz.” dedi. Başkan Mugayıtoğlu, katılımlarından dolayı ilçe halkına ve Konya’dan gelen misafirlere teşekkür etti.

Programın düzenlenmesinde emeği geçen ilçe teşkilatına teşekkür eden Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ise “Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz programları 28 ilçemizde devam etmektedir. Şükürler olsun Ramazan ayı ruhuna uygun bir şekilde devam etmektedir. Ramazan ayı sadece yeme içmenin kesildiğinden ibaret olmayıp, kardeşlik duygularının kabardığı aydır. 14 köyden ve 4 beldeden gelen arkadaşların ve bütün Karapınar’ın bu tür organizelere katılmaları şer odaklarının en dikkat ettiği özelliktir. Bu tür organizeleri onlar kıskanmaktadırlar. Ülkemizin son günlerde gezi eylemleri adı altında yapılan olaylar ülkedeki refahı, kalkınmayı bozmaya çalışanların oyunudur. Türkiye’yi ve bizi bütün dünya takip ediyor. Bu birlik ve beraberliği bozmamamız gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Karapınar halkının şimdiden bayramını kutluyor hayırlı iftarlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER