ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:33

Karaman'da okullar hayat oldu

Karamanda okullar hayat oldu


Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (KAREGDER) Gazi Mustafa İlköğretim Okulu Müdürlüğü’nün katkıları ile yaptığı ‘Okullar Hayat Bulsun Projesi’ kapsamındaki kurslar devam ediyor.

Akıl oyunları, matematik ve satranç kurslarının eğlenceli şekilde işlendiği kurslarla ilgili bilgi veren Emin Acar, ilginin yoğun olduğuna dikkatleri çekerek yaz aylarının bu şekilde değerlendirilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Acar, kendisinin akıl oyunları kursundaki öğrencilerle proje kapsamında birlikte olduğunu söyleyerek Mangala, Türk daması ve Çin daması ile birlikte birçok farklı oyunu kursta öğrettiklerini dile getirdi. Acar, akıl oyunlarının, çocukların eğlenirken zekâsını geliştirmesi, zihnini açması ve yeni bir şeyler öğrenmesi için hazırlanmış oyunlar olduğunu ve çocukların bu oyunlarla var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebildikleri gibi, yeni yetenekler de kazandıklarını, çabuk karar verme, sonraki aşamaları düşünme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığını etkili ve yetkin bir şekilde kullanma yeteneği kazandırdığını, bir şeyler öğrendikçe ve zekâsını, bilgi ve becerisini kullanarak kazanmaya başladıkça, kendisine güvenin arttığını söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER