ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 13:17

Karaman'da asfalt çalışmaları devam ediyor

Karamanda asfalt çalışmaları devam ediyor


Karaman Belediyesi, şehrin hemen hemen her yerinde asfalt ve kaldırım çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, çalışmaları yerinde incelerken, geçen sene ve bu bu sene belediye tarihinin en büyük asfalt çalışmasını yaptıklarını söyledi.

Şu anda ekiplerin kentin birçok yerinde çalışmaları sürdürdüğünü ifade eden Uğurlu, şunları kaydetti: " Üniversite Yolu, Sanayi Caddesi, İbrahim Öktem Caddesi, Kenzi Caddesi, Behçet Kemal Çağlar Caddesi, Şehit Ferhat Şarlak Caddesi gibi önemli caddeler, modern kaldırımlara ve kaliteli asfalta kavuştu. Ara sokak ve mahalle aralarında da devam eden çalışmalar, Cumartesi pazarının kurulduğu Dr. Aziz Tarhan Caddesi'ne kaydırıldı. Trafik hareketinin yoğun olduğu bu önemli caddenin de kaldırım ve asfaltı yeniden seriliyor. Öte yandan asfaltlama çalışmaları biten caddelerde ise yol çizgileri çizilmeye başlandı. Kaliteli asfaltı, estetik görünüme sahip aydınlatma direkleri ve yeniden düzenlenen kaldırımlarıyla Mut Caddesi hizmete sunulmuştu. Aynı zamanda Kenzi Caddesi, devamında Behçet Kemal Çağlar Caddesi gibi şehrin önemli caddelerindeki yol çalışmalarının bitmesi ile çizgi çalışmaları buralarda da başlayacak."

Bazı bölgelerde geçen sene yapılan asfaltın üstüne yeniden asfalt döküldüğünü ifade ederek buna açıklık getiren Uğurlu, "Bu yolların birinci kat asfaltını geçen sezon sermiştik. Bu asfaltların kalıcı olabilmesi için üstüne bir kat daha asfalt serilmesi lazım. Bu geçen sene başlatılan fakat mevsim şartları nedeniyle bitirlemeyen işlerin bitirilmesi için yapılan çalışmalardır." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER