ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:12

Karaman İl Müftülüğü 29 projeyi hayata geçirecek

Karaman İl Müftülüğü 29 projeyi hayata geçirecek


 Karaman İl Müftülüğü ‘2013 Yılı Eylem Planı’ kapsamında yapılacak çalışmaları ilde görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarının katıldığı kahvaltılı bir programda tanıttı.

Karaman Polisevi’nde yapılan programa Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Bayır, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M.Salih Baldız katıldı. Karaman İl Müftüsü Nuri Değirmenci, il genelinde 698 çalışanlarının olduğunu belirterek, 2013 yılında yapılacak 29 projede tüm çalışanlarının aktif rol alacağını söyledi. Karaman İl Müftülüğü olarak 2012 yılında ilde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ederek '10 bin sahabe adına 10 bin fidan’ ve ‘Seç Yıldızını yaşat adını’ programları ile Türkiye’de ilk olan çalışmalara imza attıklarına değinen Değirmenci, bu yıl da 50 bin kişinin katılımının beklendiği ‘Herkes O’nu Okuyor’ ve ‘Karaman’da gençler namaza koşuyor’ çalışmaları ile daha kapsamlı programların devam ettiğini belirtti.

Değirmenci, 2013 Eylem Planı çalışmaları kapsamında görev alacak personelin gruplara ayrıldığını, altyapının tamamlandığını belirterek, hem resmi kurumlarda hem de sivil toplum kuruluşlarında yapılacak etkinliklerle toplumu dini konularda aydınlatma amaçlarına uygun programlara başlayacaklarını söyledi.

Karaman İl Müftülüğü’nün geçen yıl yaptığı ‘Haydi çocuklar camiye’, ‘Okuyalım, anlatalım ve yazalım’, ‘Hacı adayları hatıra ormanı’, 'Enderun Usulü Teravih ve Cumhur Müezzinliği’ ve ‘Kutlu Doğum Sokağı’ çalışmalarına da kısaca değinen Değirmenci, bu yıl 29 projenin hayata geçeceğini ve güzel çalışmalara imza atılacağına inandığını belirtti.

Değirmenci, Piri Reis Kültür Merkezi’nde açılan Kültür Sanat Sergisi ve Ebru-Hat kursları ile farklı bir etkinliğin ilk başlayan çalışma olduğunu söyleyerek, adresleri belirlenmiş 333 engelli vatandaşın aile ziyaretlerinin de yakında başlayacağını dile getirdi.

Program basın mensuplarını sorularının cevaplanması ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER