ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 12:30

Karaman, Antalya’da festivalde tanıtılacak


Antalya Karamanlılar Derneği, Muratpaşa Belediyesi’nin 26 Temmuz -10 Ağustos 1013 tarihleri arasında düzenleyeceği Yedi Renk Kültür Festivali’nde Karaman’ı tanıtacak. Dernek Başkanı Vedat Öksüz, festivale günlük 15 bin ziyaretçinin beklendiğini söyledi.

Turizmin başkenti konumunda olan dünya kenti Antalya’da, Karadağ’dan Taşkale’ye, Ermenek’ten Ayrancı'ya, Başyayla’dan Kazımkarabekir’e, Sarıveliler’e kadar öncelikle turizme hitap eden doğal ve tarihi özellikleri olmak üzere, Karaman'da ekonomik değer yaratan marka firmaları tanıtabilmeyi hedeflediklerini söyleyen Öksüz, "Bu hedefle Antalya'da faaliyet gösteren, Antalya Ermenkeliler Derneğimiz ile birlikte hareket edilmekte. İki derneğin standı birleştirilerek daha geniş hacimde hizmet üretilmesi düşünülmektedir. Festival süresince derneklerimiz standına kuracağımız projeksiyon sistemi ile ilimiz görsel olarak da ziyaretçilere tanıtılacaktır. İlimizde faaliyet gösteren resmi ve özel kuruluşlara ait tanıtım amaçlı kitap, dergi, broşür vb. materyaller de dernek standımızdan ziyaretçilere dağıtılacaktır." dedi.

Derneklerin stantlarda kentlerine ait her türden yöresel ürünlerini, hemşehrileri olan yazar ve şairlerinin kitaplarını, dernek yararı da gözeterek satabileceklerini belirten Öksüz, "Bu yollarla kentlerini festival ziyaretçilerine sosyal, kültürel ve ekonomik yönleriyle, çok yönlü olarak tanıtabileceklerdir. Her coğrafi bölge için bir veya iki akşam sahne tahsisi yapılarak O bölge illerinin yöresel müzik şöleni olarak değerlendirilecektir. Festival alanına konacak dev ekranda katılımcı derneklerin verecekleri illerine ait görseller sürekli olarak gösterilerek ziyaretçilere tanıtılacaktır." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER