ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 16:03

Karakolda dayak güvenlik kamerasında


Kağıthane Sanayii Polis Merkezi'nde asker kaçağı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şahsın polis tarafından ağır bir şekilde dövülmesi güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olayla ilgili mahkemeye sevk edilen bir polis memuru ise serbest bırakıldı.

Güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedilen olayda, asker kaçağı olduğu iddiasıyla 19 Haziran 2012 günü sabaha karşı gözaltına alınan Hayati D.’nin bir polisten tokat yemesi sonrası başlıyor. Atılan tokada karşılık veren Hayati D. diğer polislerin tepkisini çekiyor. Tekme, yumruk ve tokatla darp edilen şahıs, yere yatırılıyor. Asıl dehşet veren olay ise buradan sonra yaşanıyor. Bir polis, yerde yatan şahsın üzerine çıkıp ayağıyla kafasına basıyor. Bununla da yetinmeyen polis memuru, şahsın kafasına çok sayıda tekme atıyor. Hayati D.'yi dayaktan tanınmaz hale getiren polisler yaklaşık 5 dakika süresince soluksuz dayak atıyor.

Olaya şahit olan 2 vatandaş korku içinde olayı izliyor. Dayak olayının Hayati D.'nin ağabeyi Fahrettin D. tarafından savcılığa şikayet konusu yapılması üzerine soruşturma başlatılıyor.

Savcılık, dayak olayına karışan 7 polis memurunun kimliklerini tespit etti. Soruşturma kapsamında M. C. isimli polis memurunun ifadesine başvuruldu. M.C., tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmesine rağmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcının yaptığı itiraz da reddedildi. Diğer 6 polis ise ifadeye çağırıldı. Polislerin ifadeye gelmeleri için emniyete müzekkere yazıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER