ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 11:54

Karadeniz'de şiddetli rüzgar

Karadenizde şiddetli rüzgar

Kastamonu ve Bartın'da, etkili olan rüzgar nedeniyle dalgalar mendirekleri aştı, balıkçılar denize açılamadı.


İnebolu ilçesinde dün geceden itibaren saatteki hızı 50 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle denizde 3-4 metreye ulaşan dalgalar oluştu.

İsmetpaşa ve Zafer Yolu Caddesine ulaşan dalgalar, sahildeki işletmelerde ve yürüyüş alanlarında hasara yol açtı, ulaşımda aksamalar yaşandı.

Karadeniz'de sefer yapan gemiler de İnebolu Limanı'na sığındı.

- Bartın

Amasra ilçesinde de etkili olan rüzgar nedeniyle oluşan dalgalardan yük gemileri limana sığındı. Yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki dalgalardan dolayı balıkçılar denize açılamadı.

Vatandaşlar cep telefonları ve fotoğraf makineleriyle mendireği aşan dev dalgaları görüntülemeye çalıştı.

Belediye yetkilileri, fırtına nedeniyle vatandaşları çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesine karşı uyardı.

- Giresun

Giresun'da şiddetli fırtına nedeniyle yükselen dalgaların sular altında bıraktığı Karadeniz Sahil Yolu, fırtınanın dinmesi ve suyun tahliye edilmesinin ardından yeniden trafiğe açıldı.

Dalgaların su altında bıraktığı sahil yolunda fırtınanın etkisinin azalmasının ardından Karayolları ekipleri çalışma başlattı.

Ekipler tarafından sahil yolunda ve Osman Ağa Meydanı'nda biriken sular tahliye edildi. Sahil yolundaki park halindeki araçlarda dalgalar nedeniyle hasar oluştuğu görüldü.

Yoldaki suyun tahliye edilmesinin ardından Bulancak ilçesinde Trabzon yönüne, Keşap ilçesinde de Giresun yönüne kapatılan Karadeniz Sahi Yolu yeniden ulaşıma açıldı.

Kentte fırtınanın neden olduğu hasarın tespiti için çalışma başlatıldı.


 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER