ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:15

"Karadeniz sürece destek veriyor"


Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Üyesi Şemsi Bayraktar, çözüm sürecine ilişkin, "Karadeniz insanı bu sürece önemli ölçüde destek veriyor ancak üniter yapının korunması konusunda taviz vermiyor, Türk bayrağının her yerde dalgalanmasını istiyor" dedi.

Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, heyet olarak bölge illerinin tamamında toplantılar düzenlediklerini, vatandaşların görüş ve önerilerini dinlediklerini anımsattı.

Sürecin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Bayraktar, "Bu sürece katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İşin doğrusu süreç çok başarılı yürüyor. Milletimizin hassasiyetlerini dikkatle takip ediyoruz. Milletin bu süreçle ilgili endişelerini çok dikkatli bir şekilde dinliyoruz" diye konuştu.

Karadenizli'nin sürece bakışını değerlendiren Bayraktar, şöyle devam etti:

"Karadeniz insanı bu sürece önemli ölçüde destek veriyor ancak üniter yapının korunması konusunda taviz vermiyor, Türk bayrağının her yerde dalgalanmasını istiyor. Bunlar fevkalade önemli talepler. Aşağı yukarı Karadeniz insanı bunları istiyor. Bu konudaki hassasiyetlerini de biz tabi ki hükümete iletiyoruz. Ben bu hassasiyetler konusunda da çok endişelenecek bir durum olduğu kanaatinde değilim, çünkü millete rağmen bu konularda taviz vermek mümkün değildir. Ben Hükümet'in de bu konularda taviz vereceği kanaatinde değilim."

Bayraktar, Hükümet'in halktan gelen talepleri ve önerileri, halkın hassasiyetlerini çok dikkatli bir şekilde takip edip ona göre davranacağını düşündüğünü ifade etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER