ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 11:39

Karabük'te vergi rekortmenleri ödüllerini aldı


Karabük'te Gelir ve Kurumlar Vergisi rokertmenleri, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen bir törenle ödüllerini aldı.

        Karabük Defterdarlığı tarafından Yenişehir Büyük Kulüp’te düzenlenen programda, 2012 yılı beyanlarına göre vergi sıralamasında dereceye giren mükelleflere Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gönderilen plaketleri törenle verildi.

        Törende konuşan Karabük Defterdar Vekili Birsen Tokaç, “Sağlıklı bir vergi direncinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için her yıl kutlanmakta olan geleneksel Vergi Haftasının bu yıl 24’üncüsünü kutlamaktayız. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında kamuoyuna, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, öğrencilerimize ve personelimize yönelik çeşitli etkinlikler düzenledik. Defterdarlık personeli olarak daha iyi bir Türkiye’nin oluşumuna katkıda bulunmak amacı doğrultusunda nitelikli ve güler yüzlü kamu hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile çalışanlarımızın ve mükelleflerimizin Vergi Haftası'nı kutlarım.” dedi.

        Vali Yardımcısı Abidin Ünsal ise Karabük’ün vergilendirmede Türkiye genelinde ilk onlarda yer aldığını ifade ederek, “Bu bizim için gurur vericidir. Hatta ilimizde faaliyet gösterip de burada vergilendirilmeyen, başka illerin vergi dairesine kayıtlı olanlar da buradan vergilendirilse Karabük’ün ilk üçe gireceği kanaatindeyim. Bu hakikaten Karabük ve mükelleflerimiz için gurur verici ve övünülebilecek bir şeydir. Tabi bunda defterdarlığımız çalışanlarının da büyük payı vardır. Ben kendilerini de kutluyorum ve başarılar diliyorum.” dedi.

        Yapılan konuşmaların ardından Karabük’te Gelir ve Kurumlar Vergisi'nde ilk 5'e giren mükelleflere, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gönderilen plaketleri takdim edildi. Kurumlar Vergisi'nde birinci olan KARDEMİR Karabük Demir Çelik San. Tic. AŞ adına Genel Müdür Fadıl Demirel’e plaketini Vali Yardımcısı Abidin Ünsal takdim etti. Kurumlar Vergisi ikincisi KARÇELSAN adına şirket yetkilisi İsmail İnce’ye plaketini Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan verirken, Kurumlar Vergisi'nde üçüncü olan KARÇEL AŞ adına Kenan Sungur’a plaketini Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Kurumlar Vergisi dördüncüsü Özmetal Demir Çelik Ltd. Şti. adına İbrahim Öztürk’e plaketini Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Çalık, Kurumlar Vergisi beşincisi Aygünsan Demir Çelik Ltd. Şti. adına Fatih Aygün’e plaketini Kardemir AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan verdi. Karabük Gelir Vergisi rekortmenlerinde ilk üçe giren mükellefler isminin açıklanmasını istemezken, Gelir Vergisi'nde dördüncü sırada bulunan Altan Kartal’a plaketini TSO Meclis Başkanı Ziya Ünsal verdi. Gelir Vergisi'nde beşinci sırada yer alan mükellef ise isminin açıklanmasını istemedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER