ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:36

Karabük'te okullar halkın hizmetine sunuluyor


Karabük İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, Okullar Hayat Oluyor Projesi kapsamında Karabük Merkez Ortaokulu ve 50. Yıl İlkokulu'nda incelemelerde bulundu. Gürpınar, proje kapsamında faaliyete geçen Z kütüphane ve okul bahçesindeki oyun alanlarının açılışını yaptı.

Açılışta konuşma yapan Müdür Gürpınar, “Bakanlığımızca başlatılmış olan ve ilimizde de ilk uygulamalarını görmeye başladığımız 'Okullar Hayat Olsun Projesi' ile okullarımızın eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin, kütüphanelerinin, bilgi teknolojileri sınıflarının, çok amaçlı salonlarının, konferans salonlarının, spor salonları ve okul bahçelerinin velilerin, mahalle halkının ve çevrenin hizmetine açılması, okulumuzun öğrenciler ve yetişkinler için birer 'hayat boyu öğrenme merkezi' ve eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkân veren 'yaşayan güvenli alanlar' haline dönüştürülmesi amaçlanmaktadır." diye konuştu.

Gürpınar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kapsamda ilimiz merkez Karabük Ortaokulu ve D.Ç. 50. Yıl İlkokulu’nda tamamen okulun yerel çevre imkanları ile okul aile birliği desteği ve okulun yönetici, öğretmen ve personelinin gayretleri ile oluşturulan 'Z kütüphane' diye adlandırılan zenginleştirilmiş kütüphane anlamına gelen kütüphanemiz, velilerimizin ve öğrencilerimizin istifadelerine sunulmuştur. Bugün açılışı yapılan bu mekânda velilerimizin gelip kitap okuyabilecekleri ve çay içebilecekleri, velilerimizin bilgisayar ve internet ortamından da istifade edecekleri, öğrencilerin ödev ve araştırma yapabilecekleri adeta bir ev ve aile ortamı oluşturulmuştur. Okul müdüründen aldığımız bilgilere göre velilerimize, okul idaresi tarafından kurulacak ekip tarafından 'kaliteli eğitimde anne babaya düşen görevler' konusunda belirlenecek kitaplar okutturulacak ve okuma sonunda kurulan komisyon marifetiyle okulda sınav yapılarak dereceye giren velilerimize ödüller verilecektir. Önemli şahsiyetlerin hayatlarının öğretilmesine yönelik olarak belirlenecek kitaplar öğrencilerimize okutturulacak ve sonunda sınav yapılacaktır. Velilerimiz internet kullanımı ile diğer iş ve işlemleri için özel hazırlanmış sınıfı kullanabileceklerdir. Velilerimize evlerinde her akşam okuma saati konulacak ve tüm ailenin bir arada kitap okuması sağlanacaktır."

Okul Müdürü Murat Ciğer de açılışa teşriflerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Öztürk, milli eğitim şube müdürleri, mahalle muhtarı, değişik okullarının yöneticileri ve öğretmenlerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü ve beraberindekiler okul bahçesinde yeni oluşturulan oyun alanlarında oyun oynayan çocukları bir süre izledi, onlarla sohbet etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER